دروس

جمله سازی با میکروب کلاس دوم

جمله سازی با میکروب کلاس دوم

جمله های بلند با کلمه “میکروب”

 1. میکروب ها موجودات بسیار کوچکی هستند که بدون ابزارهای اختصاصی، مانند میکروسکوپ، قابل مشاهده نیستند.
 2. میکروب ها می توانند از طریق هوا، آب و غذا به بدن انسان منتقل شوند.
 3. میکروب ها می توانند باعث بیماری های مختلفی مانند سرماخوردگی، آنفولانزا و وبا شوند.
 4. میکروب ها می توانند در محیط های مختلف مانند خاک، آب و غذا وجود داشته باشند.
 5. میکروب ها می توانند به گیاهان و حیوانات نیز آسیب برسانند.

جمله های بلندتر با کلمه “میکروب”

 1. میکروب ها، موجودات زنده میکروسکوپی، از اجزای اصلی چرخه حیات هستند. آنها نقش مهمی در تجزیه مواد آلی، چرخه عناصر و تولید غذا ایفا می کنند. با این حال، برخی از میکروب ها نیز می توانند برای انسان و سایر موجودات زنده مضر باشند و باعث بیماری شوند.
 2. میکروب ها در همه جا وجود دارند، از هوا و آب گرفته تا خاک و غذا. آنها حتی روی پوست و داخل بدن انسان نیز یافت می شوند. برخی از میکروب ها بی ضرر هستند، اما برخی دیگر می توانند باعث بیماری شوند.
 3. میکروب ها می توانند از طریق تماس مستقیم با فرد بیمار، تماس با سطوح یا اشیایی که فرد بیمار لمس کرده است، یا استنشاق قطرات تنفسی فرد بیمار منتقل شوند.
 4. برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های ناشی از میکروب ها، باید بهداشت فردی را رعایت کرد. این شامل شستن مکرر دست ها، استفاده از دستمال کاغذی برای پاک کردن بینی و دهان، و دوری از افراد بیمار است.

جمله های بلند و خلاقانه با کلمه “میکروب”

 1. میکروب ها، موجودات کوچک و ناشناخته ای که در گوشه و کنار زندگی ما پنهان شده اند، می توانند در یک لحظه، دنیای ما را به مکانی ترسناک و ناامید کننده تبدیل کنند.
 2. میکروب ها، مانند یک شمشیر دو لبه، می توانند هم به عنوان یک تهدید و هم به عنوان یک فرصت عمل کنند. در دستان دانشمندان، آنها می توانند برای کشف داروهای جدید و درمان بیماری ها استفاده شوند.
 3. میکروب ها، موجودات شگفت انگیزی هستند که هنوز بسیاری از رازهای آنها برای ما ناشناخته است. با مطالعه میکروب ها، می توانیم درک بهتری از جهان اطراف خود و نحوه عملکرد آن بدست آوریم.

جمله سازی با کلمه زیارت کلاس اول

جمله سازی با کبوتر کلاس اول

جمله سازی با بز

جمله سازی با کلمه درست برای کلاس اول

جمله سازی با شتر کلاس اول

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا